Відбулась двадцять друга сесія районної ради

Сьогодні відбулася чергова двадцять друга сесія районної ради сьомого скликання, яку провів голова ради Петро Бакуменко. Участь у роботі сесії взяли голова районної державної адміністрації Любов Доля, керівники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, представники громадських організацій та засобів масової інформації.

На початку засідання виступив кандидат філософських наук, мистецтвознавець, публіцист Василь Василик з презентацією книги, що покликана піднімати бойовий дух наших захисників на східному фронті. Книга представляє собою збірку сатиричних мініатюр соціально-політичного спрямування під назвою «200 іронічних поглядів на росіян – “братів” наших заклятих» із закликом «Посміхнися, воїне!»

З питань порядку денного депутати заслухали інформацію керівника Прилуцької місцевої прокуратури Богдана Зарічанського про результати діяльності на території Варвинського району за 4 місяці 2019 року.

За інформацією місцевої прокуратури упродовж цього періоду слідчими СВ Варвинського ВП Прилуцького ВП ГУНП в Чернігівській області закінчено 53 кримінальні провадження. Із них 12 направлено до суду з обвинувальними актами, 41 провадження закрито. Станом на 1 травня 2019 року у залишку перебувало 364 кримінальні провадження, у яких 5 особам повідомлено про підозру.

Важливим питанням сьогоднішнього засідання була реорганізація комунального лікувально – профілактичного закладу «Варвинська центральна районна лікарня» у комунальне некомерційне підприємство.

«Перетворення ЗОЗ у комунальні некомерційні підприємства за формулюваннями законів буде забезпечувати їх господарську та фінансову самостійність, сприяти формуванню стимулів для поліпшення якості медичного обслуговування населення і водночас підвищення економічної ефективності використання наявних активів», – наголосив у своїй доповіді головний лікар КЛПЗ «Варвинська ЦРЛ» Юрій Полонець.

Перевагами перетворення закладу охорони здоров’я із бюджетної установи у комунальне некомерційне підприємство, зокрема, є наступні:

– керівник закладу охорони здоров’я, що діє у статусі підприємства, отримує значно більшу, ніж це можливо в умовах статусу бюджетної установи, свободу у розпорядженні активами, фінансами та формуванні кадрової політики, визначенні внутрішньої організаційної структури закладу;

– заклад охорони здоров’я (підприємство) має можливість самостійно встановлювати будь-які форми оплати праці працівників, що допускаються законодавством;

– фінансування закладу охорони здоров’я зі статусом підприємства здійснюється не за постатейним кошторисом витрат, а на основі власного фінансового плану, що дозволяє такому закладу бути більш гнучким та самостійним у прийнятті рішень порівняно із суб’єктами, що мають статус бюджетної установи.

Надалі депутати розглянули спільні розпорядження голови районної державної адміністрації та голови районної ради в міжсесійний період та звіт про виконання районного бюджету за І квартал 2019 року, про що поінформувала начальник фінансового управління районної державної адміністрації Оксана Гмиря.

Одностайно депутати підтримали внесення змін до Комплексної районної програми підтримки сім’ї, гендерної рівності та протидії торгівлі людьми на період до 2020 року, затвердженої рішенням п’ятнадцятої сесії районної ради сьомого скликання від 15 березня 2018 року №13-15/VІІ, задля забезпечення комплексного інтегрованого підходу до подолання домашнього насильства, ефективного реагування на факти насильства, надання допомоги та захисту постраждалим особам. Ця програма передбачає також здійснення фінансування районних мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, оперативних організацій підтримки осіб, які постраждали від насильства в сім’ї та/або насильства за  ознакою статі.

Депутати також заслухали інформацію про хід виконання районної Програми соціального захисту окремих категорій громадян на 2016-2020 роки та районної цільової Програми з національно-патріотичного виховання на 2017 – 2020 роки.

У зв’язку з обмеженими ресурсами районного бюджету у 2019 році порівняно з минулими роками депутати на сесійному засіданні заслухати головних розпорядників коштів районного бюджету щодо використання коштів за І квартал 2019 року та обговорили пропозиції щодо оптимізації видатків районного бюджету у цьому році.

На завершення пленарного засідання депутати розглянули питання управління комунальним комунальним майном, зокрема, затвердили ліквідаційний баланс комунального підприємства «Добробут» та схвалили безоплатну передачу закладів освіти та майна зі спільної власності територіальних громад сіл та селища Варвинського району у комунальну власність Озерянської сільської об’єднаної територіальної громади, яка невдовзі буде створена.

Виконавчий апарат районної ради

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.