Автономізація закладів охорони здоров’я району у центрі уваги депутатів районної ради

Традиційно спільне засідання постійних комісій районної ради 21 травня провів голова районної ради Петро Бакуменко. Участь в обговоренні питань порядку денного взяли перший заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левадний, керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації, депутати районної ради, представники засобів масової інформації та громадськості.

Депутати розпочали із розгляду блоку бюджетних питань, зокрема, звіт про виконання районного бюджету за І квартал поточного року.

Так за січень-березень 2019 року до загального фонду районного бюджету з урахуванням трансфертів надійшло 32388854 грн., що становить 95,2% до планових призначень на звітний період. Проти відповідного періоду минулого року надходження зменшилися на 25405347 грн.

На видаткову частину загального фонду районного бюджету за січень -березень 2019 року спрямовано кошти в сумі 35443 811 грн., що становить 81,3 %  уточнених планових призначень звітного періоду, в тому числі спрямовано коштів за рахунок надходження додаткової дотації – 162 897 грн., соціальних субвенції з державного бюджету – 17 446 725 грн., освітній субвенції з державного бюджету – 4 024 425 грн., медичній субвенції з державного бюджету  2 715 000 грн., іншій  субвенції  з  обласного  бюджету  – 5 958 грн. Видатки спеціального фонду за звітний період складають  427 214 грн. або 13,6 % до уточнених річних призначень.

У зв’язку з обмеженими ресурсами районного бюджету у 2019 році порівняно з минулими роками депутати запропонували на сесійному засіданні заслухати головних розпорядників коштів районного бюджету щодо використання коштів за І квартал 2019 року та виробити спільні пропозиції з питань оптимізації видатків у 2019 році.

Надалі депутати заслухали інформацію начальника фінансового управління райдержадміністрації Оксани Гмирі про спільні розпорядження голови районної державної адміністрації та голови районної ради, що були прийняті у міжсесійних період.

Наразі депутати постійної комісії районної ради з питань гуманітарної сфери та соціального захисту спільно з райдержадміністрацією та КЛПЗ «Варвинська ЦРЛ» працюють над зміною моделі організації та фінансування медичної допомоги на вторинному рівні надання спеціалізованої медичної допомоги.

Запровадження нової моделі взаємовідносин потребує надання державним та комунальним закладам охорони здоров’я управлінської та фінансової автономії. З урахуванням сталої світової практики цю автономію передбачається забезпечити шляхом реорганізації, зокрема, перетворення таких закладів у повноцінні суб’єкти господарської діяльності – державні та комунальні некомерційні підприємства, які мають перейти на фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом».

Джерелами фінансування перетвореного у комунальне некомерційне підприємство закладу охорони здоров’я можуть бути як бюджетні кошти, так і кошти юридичних та фізичних осіб. Національна служба здоров’я в 2019 році планує розпочати закупівлю амбулаторних медичних діагностичних послуг, проведення лабораторних аналізів тощо. Лікарня в якості некомерційного підприємства може долучатись до такого фінансування. Також джерелом фінансування реорганізованого закладів можуть бути кошти, отримані за договорами з органами місцевого самоврядування та іншими закладами охорони здоров’я.

На розгляд депутатів подано проект рішення, яким пропонується реорганізувати шляхом перетворення юридичної особи – комунального лікувально-профілактичного закладу «Варвинська центральна районна лікарня» у комунальне некомерційне підприємство «Варвинська центральна районна лікарня» Варвинської районної ради Чернігівської області.

На своєму засіданні також заслухали керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації щодо внесення змін до районних програм та їх виконання.

На завершення спільного засідання депутати розглянули питання управління майном, що належить до спільної власності територіальних громад сіл та селища Варвинського району, зокрема, оренди нерухомого майна.

Під час засідання депутатський корпус остаточно визначився із переліком питань, що будуть розглядатися під час пленарного засідання двадцять другої сесії, яке відбудеться 29 травня 2019 року.

Виконавчий апарат районної ради

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.