Депутати районної ради на шістнадцятій сесії схвалили низку важливих питань життєзабезпечення територіальних громад Варвинщини

Сьогодні, 7 червня відбулася чергова шістнадцята сесія районної ради ради сьомого скликання, яку провів її голова Петро Бакуменко. У засіданні взяли участь голова районної державної адміністрації Любов Доля, керівники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, представники громадських організацій та засобів масової інформації.

Робота сесії районної ради розпочалась із розгляду спільних розпоряджень голови районної державної адміністрації та голови районної ради в міжсесійний період, звіту  про виконання районного бюджету за І квартал 2018 року та змін до районного бюджету на 2018 рік, які представила на розгляд депутатів начальник фінансового управління районної державної адміністрації Оксана Гмиря.

Видаткова частина районного бюджету збільшена на загальну суму  7 751 200,48 грн. та збільшені призначення головним розпорядникам коштів районного бюджету на загальну суму  3 752 895 грн. за рахунок  спрямування коштів отриманих від перевиконання доходної частини районного бюджету. З них на потреби освітньої галузі спрямовано  889 830 грн., зокрема, для забезпечення навчальних закладів фарбою – 97 000 грн., на розробку робочих проектів з облаштування системи дистанційної передачі, на закупівлі необхідного обладнання та монтаж засобів дистанційної передачі – 400 000 грн.; на виготовлення проектно-кошторисної документації по об’єкту «Реконструкція Журавської ЗОШ І-ІІІ ст. імені Г.Ф.Вороного, с. Журавка, вул. Майдан Центральний, 3: з облаштуванням шатрового даху – 60 000 грн.,  .; на виконання п.3.1 районної  Програми  оздоровлення та відпочинку дітей Варвинського району на 2016-2020 роки  – 200 000 грн.

На потреби медичної галузі додатково виділено видатків на загальну суму 1 281 900 грн., з них  для забезпечення безперебійного підписання декларацій між населенням і лікарями на придбання офісного паперу та придбання картриджів – 10 000 грн..; на придбання комп”ютерної техніки для проведення електронної реєстрації дитячого та дорослого населення – 15 000 грн.; на виконання п.2 районної Програми соціального захисту окремих категорій громадян на 2016-2020 роки для безоплатного або пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування групам населення та за категоріями захворювань визначених постановою КМУ від 17.08.1998 року №1303 -17 500 грн. та інші першочергові видатки.

На виконання Цільової програми територіальної   оборони, мобілізаційної підготовки місцевого значення та забезпечення заходів, пов’язаних із виконанням військового обов’язку, призовом громадян України на строкову військову службу, військову службу за контрактом та військову службу в резерві до лав Збройних Сил України та інших військових формувань на 2017-2018 роки для організації підвозу військовозобов’язаних до місць, пов’язаних із виконанням військового обов’язку, призовом громадян України на строкову військову службу, військову службу за контрактом, військову службу в резерві, проведення навчальних зборів (навчань) загону територіальної оборони та в зворотному напрямку передбачено 80 000 грн.

Надалі депутати заслухали інформацію керівника Прилуцької місцевої прокуратури Богдана Зарічанського про результати діяльності на території Варвинського району за 5 місяців 2018 року.

За інформацією Прилуцької місцевої прокуратури рівень злочинності у районі цього року порівняно з аналогічним періодом минулого року зменшився. До ЄРДР упродовж 5 місяців цього року внесено відомості про вчинення 78 кримінальних правопорушень, а в минулому – 135. Із зареєстрованих 294 кримінальних правопорушень (з них – 216 кримінальних проваджень минулих років), Варвинським відділом Прилуцької місцевої прокуратури до суду направлено 15 кримінальних проваджень з обвинувальним актом, а в ході досудового розслідування закрито 48 кримінальних справ.

Важливими питаннями сьогоднішнього засідання були створення комунального некомерційного підприємства «Варвинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Варвинської районної ради Чернігівської області шляхом реорганізації (перетворення) комунального закладу охорони здоров’я «Центр первинної медико-санітарної допомоги Варвинського району» та створення нового комунального підприємства «Добробут».

За комунальним підприємством «Добробут» Варвинської районної ради Чернігівської області на праві господарського відання закріплено об’єкт незавершеного будівництва 30-ти квартирний житловий будинок по вул. Шевченка, 83 в смт Варва, що належить до спільної власності територіальних громад сіл та селища Варвинського району, який в подальшому планується добудувати за кошти Міжнародного Виконавчого Комітету (Ізраїль, Швеція).

Депутатський корпус схвалив Положення про конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти та Положення про порядок конкурсного добору керівника закладу культури. Відтепер призначення на посади керівників закладів культури та освіти буде здійснюватися на конкурсних засадах шляхом укладання контракту згідно затверджених документів.

Також на черговій сесії депутати затвердили акти прийому-передачі закладів освіти та майна зі спільної власності територіальних громад сіл та селища Варвинського району у комунальну власність Варвинської селищної об’єднаної територіальної громади від 27 квітня 2018 року та від 31 травня 2018 року, якими до Варвинської ОТГ передано Варвинську та Леляківську ЗОШ, ДЮСШ та міжшкільний навчальний комбінат разом із належним їм майном. Разом із цим рішенням затвердили оновлені переліки об’єктів та майна спільної власності територіальних громад сіл та селища Варвинського району із урахуванням зазначених змін.

Депутати звернули увагу також на ті об’єкти, передача яких планується на найближчий час – районну гімназію та районний Будинок школярів, який є засновником оздоровчого табору «Сонечко».

Депутати висловили свою стурбованість ситуацією, що цьогоріч склалась із оздоровчою кампанією. Перший заступник Варвинського селищного голови Олександр Кальний пояснив, що селищна рада не має змоги відкрити оздоровчий табір «Сонечко» на базі Леляківської школи. Основна причина – відсутність коштів та часу на усунення приписів пожежників, на яку необхідно півмільйона коштів, і натомість на найближчій сесії депутатам запропонують виділити кошти на придбання 40 путівок до табору «Веселка».

Завідувач сектору освіти районної державної адміністрації Володимир Кутовий зазначив, що  надходить багато звернень від батьків, які бажають своїх дітей оздоровити у «Сонечку». Також зауважив, що для забезпечення пожежної безпеки дітей знадобиться не більше 200 тисяч гривень та спільними зусиллями можливо відкрити оздоровчу зміну вже в липні.

Обговоривши питання роботи табору депутати виділили з районного бюджету 200 тисяч  гривень для відпочинку та оздоровлення дітей у цьому році, в свою чергу, сільські голови теж висловили бажання долучитися до співфінансування роботи літнього табору для дітей.

Депутати схвалили питання продовження контракту з директором комунальної установи «Варвинський районний трудовий архів» Наталією Уляніч та  головним лікарем комунального лікувально-профілактичного закладу «Варвинська центральна районна лікарня» Юрієм Полонцем.

Наступними у порядку денному депутати розглядали внесення змін до низки районних програм:

  1. Цільової програми територіальної оборони, мобілізаційної підготовки місцевого значення та забезпечення заходів, пов’язаних із виконанням військового обов’язку, призовом громадян України на строкову військову службу, військову службу за контрактом та військову службу в резерві до лав Збройних Сил України та інших військових формувань на  2017 – 2018 роки, затвердженої рішенням десятої сесії районної ради сьомого скликання від 2 березня 2017 року №7-10/VІІ.
  2. Програми забезпечення пожежної безпеки на території Варвинського району на 2016 – 2020 роки, затвердженої рішенням п’ятої сесії сьомого скликання районної ради від 7 червня 2016 року № 11-5/VІІ.
  3. Програми економічного і соціального розвитку Варвинського району на 2018 рік, затвердженої рішенням чотирнадцятої сесії сьомого скликання районної ради від 29 грудня 2017 року № 2-14/VІІ.
  4. Районної Програми попередження дитячої безпритульності та бездоглядності, розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, на 2017-2021 роки, затвердженої рішенням восьмої сесії районної ради сьомого скликання
    від 6 грудня 2016 року №13-8/VІІ.

Народні обранці заслухали звіт постійної комісії районної ради з питань бюджету і фінансів, з яким доповідав на сесії голова комісії Григорій П’ятниця.

Так за звітний період відбулося 127 засідань, де було розглянуто понад 300 питань, що стосувалися бюджетних коштів. Зокрема, комісією вивчено та надано рекомендації з питань, що стосувалися формування районного бюджету, виконання основних його показників, внесення змін до районного бюджету та перерозподілу бюджетних призначень. Також комісією розглянуто та погоджено 142 спільних розпоряджень голови районної ради та голови райдержадміністрації.

Загалом усю роботу комісії умовно можна поділити за трьома основними напрямками:

  • розгляд та підготовка проектів рішень районної ради для розгляду на сесіях,
  • виконання контрольних функцій, передбачених чинним законодавством України та відповідними рішеннями районної ради,
  • розгляд питань в міжсесійний період щодо передачі бюджетних призначень та перерозподілу видатків бюджету.

«В цілому, я вважаю, що наша комісія працює  злагоджено, оперативно і професійно і я, як голова, задоволений тим,  що всі члени комісії розуміють важливість прийнятих рішень для громади району,» – наголосив у своєму звіті Григорій П’ятниця.

Надалі депутати перейшли до розгляду питань щодо затвердження технічної документації по визначенню нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення згідно повноважень передбачених статтею 23 Закону України  «Про оцінку земель».

Наступний блок питань стосувався управління комунальним майном, що належить до спільної власності територіальних громад сіл та селища Варвинського району: надано дозвіл на списання комп’ютерної техніки, передано автомобіль районної ради  Фольксваген-Пасат до Озерянської громади та інші питання.

На завершення пленарного засідання депутати заслухали заяви та повідомлення з нагальних та важливих питань життєзабезпечення територіальних громад Варвинщини.

 

Виконавчий апарат районної ради

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.