Депутати обговорили порядок денний чергової сесії районної ради

Сьогодні, 31 травня, під керівництво голови районної ради Петра Бакуменка відбулося спільне засідання постійних комісій районної ради, у ході проведення якого депутати обговорили та узгодили питання порядку денного чергової шістнадцятої сесії. До розгляду питань долучились керівники районних установ, безпосередні розробники проектів рішень, відповідальні працівники виконавчого апарату районної ради, представники ЗМІ.

Розпочали роботу депутати із розгляду ряду заяв та звернень, що надійшли на адресу постійних комісій. Надалі розглянули блок бюджетних питань: заслухали інформацію про прийняті спільні розпорядження голови районної державної адміністрації та голови районної ради в міжсесійний період, ознайомилися із матеріалами звіту  про виконання районного бюджету за І квартал 2018 року та обговорили зміни до районного бюджету на 2018 рік.

До порядку денного пленарного засідання запропоновано і проект рішення  про  створення комунального некомерційного підприємства «Варвинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Варвинської районної ради Чернігівської області шляхом реорганізації (перетворення) комунального закладу охорони здоров’я «Центр первинної медико-санітарної допомоги Варвинського району».

«Перетворення ЗОЗ у комунальні некомерційні підприємства сприяє збільшенню господарської та фінансової автономії (самостійності) та управлінської гнучкості комунальних закладів охорони здоров’я, формуванню у них стимулів для поліпшення якості медичного обслуговування населення і водночас підвищення економічної ефективності використання активів», – наголосив у своїй доповіді головний лікар КЗОЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги Варвинського району» Володимир Панченко.

Перевагами перетворення закладу охорони здоров’я із бюджетної установи у комунальне некомерційне підприємство, зокрема, є наступні:

– керівник закладу охорони здоров’я, що діє у статусі підприємства, отримує значно більшу, ніж це можливо в умовах статусу бюджетної установи, свободу у розпорядженні активами, фінансами та формуванні кадрової політики, визначенні внутрішньої організаційної структури закладу;

– заклад охорони здоров’я (підприємство) має можливість самостійно встановлювати будь-які форми оплати праці працівників, що допускаються законодавством;

– фінансування закладу охорони здоров’я зі статусом підприємства здійснюється не за постатейним кошторисом витрат, а на основі власного фінансового плану, що дозволяє такому закладу бути більш гнучким та самостійним у прийнятті рішень порівняно із суб’єктами, що мають статус бюджетної установи;

– заклад охорони здоров’я може наймати за цивільно-правовими договорами лікарів фізичних осіб – підприємців, які зареєстровані та одержали відповідну ліцензію на здійснення господарської діяльності з медичної практики.

До порядку денного чергової сесії також запропоновано проекти Положення про конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти та Положення про порядок конкурсного добору керівника закладу культури. Після ухвалення рішення депутатами керівники установ освіти та культури району будуть призначатися на конкурсних засадах та працюватимуть на контрактній основі.

Народні обранці також розглянули питання передачі закладів освіти та майна зі спільної власності територіальних громад сіл та селища Варвинського району у комунальну власність Варвинської селищної об’єднаної територіальної громади,  та затвердження відповідних актів.

Надалі депутати заслухали інформацію про виконання районних програм:

– районної Програми із забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2017-2020 роки;

– районної Програми «Дитяче харчування» на 2016-2020 роки»;

– Програми розвитку малого та середнього підприємництва Варвинського району на  2017-2020 роки».

Крім того, розглянуто питання внесення змін до Цільової програми територіальної оборони, мобілізаційної підготовки місцевого значення та забезпечення заходів,  пов’язаних із виконанням військового обов’язку, призовом громадян України на строкову військову службу, військову службу за контрактом та військову службу в резерві до лав Збройних Сил України та інших військових формувань на  2017 – 2018 роки, затвердженої рішенням десятої сесії районної ради сьомого скликання від 2 березня 2017 року №7-10/VІІ, та районної Програми попередження дитячої безпритульності та бездоглядності, розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, на 2017-2021 роки, затвердженої рішенням восьмої сесії районної ради сьомого скликання від 6 грудня 2016 року №13-8/VІІ.

Депутати розглянули і цілий ряд інших питань: сприяння житловому будівництву; затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок та управління комунальною власністю тощо.

Загалом після обговорення, враховуючи усі озвучені пропозиції від головуючого, депутатів та керівників районних установ, у порядку денному шістнадцятої сесії, запланованої на 7 червня 2018 року, налічується 23 питання.

Ознайомитися із змістом проектів рішень можна на сайті районної ради у розділі «Нормативні документи» – «Проекти рішень».

 

 

Виконавчий апарат районної ради

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.