Районною радою направлено звернення з питань внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо припинення права користування надрами

Прем’єр-міністру України

В. Гройсману

 Міністру екології та природних ресурсів України

О. Семераку

 Т.в.о. Голови Державної служби екології та надр України

О. Кирилюку

 

До Варвинської районної ради Чернігівської області надходять звернення з питань оприлюдненого на порталі Міністерства екології та природних ресурсів України проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо припинення права користування надрами», положення якого фактично спрямовані на позбавлення ПАТ «Укрнафта» всіх спецдозволів у зв’язку з наявністю податкового боргу.

В 2017 році від підприємств ПАТ «Укрнафта» до місцевих бюджетів надійшло близько 30 млн. грн. Зокрема, Гнідинцівський ГПЗ забезпечує роботою близько тисячі працюючих, утримує позаміський заклад оздоровлення та відпочинку дітей «Веселка», в якому щороку оздоровлюється більше 350 дітей нашого району.

Прийняття зазначеного законопроекту та анулювання дії спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами може привести до припинення видобутку вуглеводнів ПАТ «Укрнафта», що в свою чергу призведе до зменшення надходжень сировини на виробничі потужності Гнідинцівського газопереробного заводу ПАТ «Укрнафта», яке є найбільшим бюджетоутворюючим підприємством району.

Ситуація, що склалася навколо подальшої роботи підрозділів ПАТ «Укрнафта», розміщених на території Варвинського району, створює соціальну напругу та може призвести до негативних економічних наслідків. Громада вкрай занепокоєна загрозою вимушеного масового вивільнення висококваліфікованих працівників, майбутнім безробіттям та зубожінням мешканців району.

Враховуючи викладене вище, просимо переглянути запропоновані зміни до Податкового кодексу України та інших законів України щодо припинення права користування надрами та відшукати можливість вирішення цього питання іншим шляхом, які не будуть блокувати роботу підприємств ПАТ «Укрнафта» та не викличуть такого суспільного резонансу.

Сподіваємося на позитивне вирішення даного питання, про результати розгляду якого просимо повідомити письмово у встановлений законодавством термін.

 

Голова районної ради

П.І. Бакуменко

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.