Сесія районної ради: злагоджено та конструктивно

15 березня відбулася чергова п’ятнадцята сесія районної ради сьомого скликання, яку провів її голова Петро Бакуменко. У засіданні взяли участь голова районної державної адміністрації Любов Доля, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районних установ та закладів, голови сільських рад, представники громадських організацій та засобів масової інформації.

Робота сесії районної ради розпочалась із визнання повноважень депутата районної ради Віталія  Клименка від Варвинської районної організації ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ» (наступного за черговістю замість Небрата В.І., який склав свої повноваження у зв’язку із обранням його депутатом селищної ради). Голова районної ради Петро Бакуменко вручив Віталію Клименку депутатське посвідчення та привітав його із обранням. Також одностайним рішенням головою постійної комісії з гуманітарних питань та соціальної сфери обрано Василя Скоромця.

Відповідно до Закону України «Про державну службу», на виконання Наказу Національного агентства з питань державної служби «Про затвердження Типового порядку проведення публічного звіту керівника органу виконавчої влади» голова Варвинської районної державної адміністрації Любов Доля презентувала публічнй звіт за підсумками роботи в 2017 році.

У своєму звіті Любов Доля акцентувала увагу на завданнях, які реалізовувались протягом 2017 року,  детально зупинилася на конкретних справах, що втілені у галузях освіти, медицини, культури, соціального захисту населення, сільського господарства, економіки, промисловості, тощо. Завдяки плановій і системній співпраці з підприємствами, установами, організаціями було досягнуто позитивних темпів економічного і соціального розвитку району. За даними щоквартального моніторингу соціально-економічного розвитку районів та міст обласного підпорядкування за підсумками січня-грудня 2017 року у загальному заліку район посів 1 місце в Чернігівській області, у сферах: «Економічна ефективність» – 2 місце, «Інвестиційний розвиток та розвиток інфраструктури» – 3, «Фінансова самодостатність» – 2, «Ефективність ринку праці» -5.

Районна державна адміністрація і надалі планує продовжувати співпрацю з органами місцевого самоврядування, територіальними органами міністерств та відомств, підприємствами, установами та організаціями та громадськістю з тим, аби забезпечити збереження власного потенціалу району, відновлення процесів нарощування виробництва, стимулювання інвестиційної діяльності і, основне, недопущення зниження рівня життя населення та підтримки найуразливіших верств населення району.

Надалі депутати розглянули запропоновані зміни до низки галузевих програм, до районного бюджету на 2017 та 2018 роки, звіт  про виконання районного бюджету за 2017 рік, спільні розпорядження голови районної державної адміністрації та голови районної ради в міжсесійний період, які представила на розгляд депутатів начальник управління районної державної адміністрації Оксана Гмиря.

Після розгляду бюджетних питань депутати перейшли до розгляду питань щодо затвердження технічної документації по визначенню нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення згідно повноважень передбачених статтею 23 Закону України  «Про оцінку земель».

Своїм рішенням депутати районної ради встановили розмір кошторисної заробітної плати на 2018 рік, який враховується при визначенні вартості будівництва (нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту, технічного переоснащення) об’єктів, що споруджуються із залученням коштів районного бюджету, коштів комунальних підприємств, установ та організацій, що належать до спільної власності територіальних громад сіл та селища Варвинського району,  для звичайних умов будівництва при складності робіт 3,8 на рівні 5500 гривень.

Наступний блок питань стосувався управління комунальним майном, що належить до спільної власності територіальних громад сіл та селища Варвинського району, зокрема, затвердили акт прийому-передачі закладів культури та майна зі спільної власності територіальних громад сіл та селища Варвинського району у комунальну власність Варвинської селищної об’єднаної територіальної громади, складений 28 лютого 2018 року, та внесено відповідні зміни до переліків об’єктів спільної власності територіальних громад сіл та селища Варвинського району.

Для швидкого та оперативного реагування на надзвичайні ситуації з метою створення сприятливих умов для реалізації державної політики у сфері пожежної та техногенної безпеки 11 Державному пожежно-рятувальному посту (смт. Варва) за рішенням сесії районної ради передано рятувальні жилети, рятувальне коло та лінь, маски панорамні ППМ-88, які придбані за кошти місцевого бюджету на виконання завдань Програми забезпечення пожежної безпеки на території Варвинського району на 2016 – 2020 роки, затвердженої рішенням п’ятої сесії районної ради  сьомого скликання від 7 червня 2016  року № 11-5/VІІ.  Варвинському районному військовому комісаріату передано рації Motorola DP 4800 та радіостанції Baofeng BF-888S згідно цільової програми територіальної оборони, мобілізаційної підготовки місцевого значення та забезпечення заходів, пов’язаних із виконанням військового обов’язку, призовом громадян України на строкову військову службу, військову службу за контрактом та військову службу в резерві до лав Збройних Сил України та інших військових формувань на 2017 – 2018 роки, затвердженої рішенням десятої сесії районної ради сьомого скликання від 2 березня 2017 року № 7-10/VII.

Голова постійної комісії районної ради з питань соціально-економічного розвитку, інвестиційної діяльності та управління майном Олексій Луданий прозвітував про роботу своєї комісії.  З початку скликання проведено 65 засідань , на яких розглянуто понад 200 питань. Внесено на розгляд  ради понад 30 проектів рішень щодо використання об’єктів і майна комунальної власності району. За безпосередньої участі постійної комісії формуються і контролюються основні показники Програм соціально-економічного розвитку району на відповідні роки. Затверджуються ряд довгострокових програм та Перелік об’єктів спільної власності територіальних громад сіл та селища Варвинського району.

Одним із пріоритетних напрямків в роботі комісії залишаються питання забезпечення ефективного управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл та селища Варвинського району.  «Наша комісія навчилась працювати злагоджено, оперативно і професійно і я, як голова, задоволений тим,  що всі члени комісії розуміють важливість прийнятих рішень для громади району», – зазначив голова комісії у своєму виступі.

На завершення розгляду питань порядку денного народні обранці обговорили проект звернення до обласної ради, обласної державної адміністрації та Служби автомобільних доріг у Чернігівській області щодо ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення Т25-30Прилуки-Варва-Срібне-Обухове та Т25-38 (Р-67) Макіївка-Журавка.

Постановою Верховної Ради України від 8 лютого 2018 року № 2287-VІІ «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2018 році» визначено відзначення на державному рівні 150-ї річниці з дня народження нашого славетного земляка, видатного вченого, професора математики який став гордістю світової науки, уродженця с. Журавка Варвинського району Чернігівської області Георгія Феодосійовича Вороного.

З метою належного вшанування пам’яті видатного земляка в рамках організації проведення одностайно підтримали пропозицію звернутися до Кабінету Міністрів України з проханням виділити кошти в сумі 3 млн. грн. на капітальний ремонт твердого покриття вулиць Г.Ф. Вороного та Магди в селі Журавка Варвинського району Чернігівської області та 200 тис. грн. на облаштування музейної кімнати в приміщенні Журавської ЗОШ І-ІІІ ст. і встановлення погруддя Г.Ф. Вороного.

«Озерянська громада буде», – з таких слів розпочав свій виступ Озерянський сільський голова Сергій Дмитренко. Сергій Дмитренко висловив вдячність усім хто підтримував створення Озерянської об’єднаної територіальної громади та сподівання на подальшу співпрацю із районною владою та сільськими громадами району. Як відомо, голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч затвердив висновок про відповідність Конституції та законам України рішення про створення Озерянської об’єднаної територіальної громади. До її складу входять: Озеряни, Брагинці, Кухарка та Мармизівка.

 

Виконавчий апарат районної ради

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.